❓ Kaip kalbėtis su vaikais apie saugumą?
▶️Tikriausiai girdėjote pranešimus apie Vilniuje užpultą moksleivę ar grėsmingą situaciją, kurioje merginai apsiginti pavyko. Nors šie įvykiai užfiksuoti kituose rajonuose nei įsikūrusi Vilniaus Valdorfo mokykla, paprašėme mūsų bendruomenės narės, psichologės Jurgitos Smiltės Jasiulionės pasidalinti rekomendacijomis, ką svarbu su vaikais aptarti, kad jie jaustųsi kuo saugesni pakeliui į mokyklą, iš jos ir bet kuriomis kitomis aplinkybėmis.
✅Jei jūsų vaikas ar paauglys jau girdėjo apie įvykusius vaikų ir paauglių užpuolimus ir dėl to nerimauja:
- Pasiteiraukite vaiko, kaip jis jaučiasi dėl įvykių, apie kuriuos girdėjo, ką konkrečiai girdėjo, kokius jausmus jam tai kelia. Jei nerimauja – dėl ko konkrečiai, ko baiminasi, ko jam pačiam norėtųsi, kad pasijustų saugiau.
- Aptarkite su vaiku jo saugumą pakeliui į ar iš mokyklos. Šiuo laikotarpiu gali būti vertinga vaiką pavėžinti iki mokyklos ir atgal namo, susitarti, kur su juo susitiksite, jei vaikas dalį kelio įveikia savarankiškai ar pan. Jei vaikas iki šiol keliavo į/iš mokyklos savarankiškai ir toliau nori tą daryti – paskatinkite jį keliauti kartu su draugais, aptarkite, kaip jis gali nelikti vienas.
- Aptarkite, kaip vaikas gali reaguoti iškilus grėsmei, pvz. jei kažkoks suaugęs žmogus vaikui atrodo įtartinas ar bando su vaiku užmegzti kontaktą: pasitraukti iš galimai nesaugios situacijos, judėti link kitų žmonių, nesikalbėti su nepažįstamu žmogumi, skambinti į 112 ir pan.
- Nuraminkite vaiką, kad policijos pareigūnai daro viską, siekdami surasti netinkamai besielgiančius žmones ir pasirūpinti visų saugumu.
✅Galbūt jūsų vaikas apie įvykusius vaikų užpuolimus negirdėjo, bet norėtumėt šiuo laikotarpiu vaikui priminti saugumo taisykles:
- Priminkite vaikui, koks suaugusiųjų elgesys yra netinkamas ir kaip į jį reaguoti: nesileisti į kalbas, kai kalbina nepažįstamas žmogus, pasitraukti iš situacijos.
- Pasikalbėkite, kaip pasitraukti iš nesaugios situacijos, priminkite, kad nėra gėdinga pabėgti, jei situacija yra nesaugi.
- Priminkite, kad būtina pranešti apie įtartiną ar netinkamą elgesį patikimiems suaugusiems – mokyklos darbuotojams, tėvams, globėjams, kitiems šeimos nariams.
- Padrąsinkite su jumis kalbėti, jei vaikui kiltų nerimas ar klausimų dėl kitų žmonių elgesio.
- - -
Ačiū, Jurgita, už rekomendacijas!
#VaikųSaugumas #PokalbiaiSuVaikais ... See MoreSee Less
Photo
Mokymai Vilniaus rajono mokyklų psichologams „Oculus
Quest 2 VR (virtualios realybės) akinių naudojimas kognityvinių ir emocinių gebėjimų lavinime“. ppt.vrsa.lt/oculus-quest-2-vr-virtualios-realybes-akiniu-naudojimas-kognityviniu-ir-emociniu-gebe... ... See MoreSee Less
Photo
Mūsų naujame metodiniame leidinyje (paruoštame pagal Vilniaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių įgyvendinimo rėmimo projektą „Streso valdymas ir suicido rizikos prevencija“). Informacija rasite čia ppt.vrsa.lt/wp-content/uploads/2023/01/Streso-įveikimo-būdai-metodinis-leidinys.pdf ... See MoreSee Less
#PsichologasOrganizacijoje #OVP
Pristatome "Psichologas organizacijoje`23: Emocijos darbe" konferencijos programą!
Daugiau apie konferenciją - www.psichologusajunga.lt/index.php?p=1718&lng=lt ... See MoreSee Less
Photo