Vilniaus rajono Pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič spalio 4-5 dienomis dalyvavo dirbtinio intelekto programavimo mokymuose „AI Schools&Academy”, kuriuos organizavo įmonė Synerise S.A ir Informacinės visuomenės plėtros fondas (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego). Mokymai vyko Microsoft būstinėje Varšuvoje (Lenkijos Respublika). „AI Schools & Academy“ tai inovatyvi dirbtinio intelekto programavimo mokymo programa, skirta švietimo įstaigoms.
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja ne tik verslą bet ir mūsų gyvenimą. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityje. „McKinsey Global Institute“ ataskaitoje teigiama, kad iki 2030 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose dirbtinis intelektas pakeis net trečdalį darbo vietų. Robotai ir dirbtinis intelektas perims darbus, kurios yra rutininės, t.y. gali būti lengvai automatizuotos ir kur reikalingas didžiųjų duomenų masyvų apdorojimas. Skaičiuojama, kad milijonai darbo vietų tiesiog išnyks, bet bus sukurtos naujos darbo pozicijos, kurios šiandien dar neegzistuoja. Žmonės turės įvaldyti naujas žinias ir įgūdžius, kad išlikti darbo rinkoje. Ruoštis pokyčiams būtina jau dabar, o švietimo sistema turėtų numatyti ir formuoti ateities specialistų profilį. Žiūrėdami į ateitį ypatingą dėmesį turime sutelkti į jaunąją kartą – į moksleivius, kurie po 10–20 metų gyvens ir dirbs DI aplinkoje, žmonių ir robotų bendruomenėje.
Vilniaus rajono Pedagoginė psichologinė tarnyba planuoja nuo 2019 m. lapkričio mėnesio organizuoti nemokamus dirbtinio intelekto programavimo užsiėmimus mokiniams. Užsiėmimų metų bus naudojamas interaktyvus edukacinis robotas ,,Photon“, kuris supažindins vaikus su naujųjų technologijų pasauliumi, padės ugdyti kūrybiškumą, gebėjimą logiškai mąstyti ir išmokti programavimo pagrindų.