Jaunų žmonių žvilgsnis į ateitį

2014 metų kovo 19 dieną vyko Vilniaus rajono mokyklų vyresnių klasių mokinių kūrybinės raiškos konkurso „Ateities karjera – kas tai?“ finalas, kuri organizavo projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ karjeros konsultantai Rimantas Stasevičius ir Sergejus Pavlovas bei Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič.  

Pirmąją vietą laimėjo Valčiūnų vidurinės mokyklos komanda „Vėjas galvoje“, antrąją – Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros“ gimnazijos komanda „Veik!“ ir trečiąją vietą – Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos komanda „Laiko mašina“. Konkurso nugalėtojai už originalumą, aktyvumą ir kūrybiškumą buvo apdovanoti ne tik padėkos raštais, saldžiais prizais, bet ir ekskursija į bendrovę CARGLASS, LRT kino studiją bei McDonald‘s restoraną.

Ekskursija buvo organizuota balandžio 9 dieną. Pirmiausia nuvykome į CARGLASS, kuri yra pirmaujanti Lietuvos transporto priemonių stiklų remonto ir keitimo bendrovė. Ten mokiniai susipažino su bendrovės veiklos pobūdžiu, darbo sąlygomis, karjeros augimo perspektyva, aiškinosi, kaip kuriamas verslas, kokie darbuotojai yra vertinami, kokios asmens savybės reikalingos atliekant vieną ar kitą darbą. Mokiniai turėjo puikią galimybę ne tik išgirsti daug įdomaus ir naudingo, bet ir pamatyti, kaip kruopščiai ir profesionaliai yra keičiami automobilių stiklai, kaip dirbama su klientais, tvarkoma informacija bei dokumentai.

Daug sužinoję keliavome toliau. Kitas mūsų ekskursijos tikslas buvo LRT studija, kur mokiniai išklausė išsamaus gidės pasakojimo apie radijo ir televizijos istoriją, apžiūrėjo eksponatus, pamatė, kur ir kaip yra kuriamos įvairios programos, kaip ruošiamasi laidų įrašams, keičiamos dekoracijos, kur jos saugomos, kaip filmavimui yra ruošiami laidų vedėjai ir svečiai, kaip dirba ir už ką yra atsakingi garso ar šviesos režisieriai, dekoratoriai, operatoriai, grimuotojai, darbininkai… Sunku buvo net įsivaizduoti, kiek žmonių dirba tam, kad į eterį išeitų gera radijo ar televizijos laida. Mokiniai turėjo progą ne tik pasėdėti diktorių kėdėse, stebėti, kaip ruošiamasi laidoms, bet ir dar kartą įsitikinti, kad nėra nereikalingų ar neįdomių specialybių ir darbų. Mokiniai matė, kiek svarbus yra darbštumas, punktualumas, atsakomybės jausmas, gebėjimas dirbti komandoje ir, žinoma, žinios bei išsilavinimas.

Kiek pavargę ir išalkę, bet puikios nuotaikos ir kupini geriausių įspūdžių, užsukome į McDonald‘s restoraną pasistiprinti. Mokiniams buvo smagu stebėti, kaip priimami užsakymai, kaip greitai ir maloniai yra aptarnaujami klientai. Neliko mokinių nepastebėta, kaip kiekvienas restorano darbuotojas stengiasi atlikti savo pareigas, o kartu jautėsi ir puikiai suderintas komandinis darbas.

Pusdienis prabėgo greitai. Buvo smagu ir labai įdomu. Mokiniai sužinojo, ką ir kaip žmonės dirba, kiek pastangų ir noro reikia planuojant ir įgyvendinant savo karjerą. Ekskursijos metu buvo stengtasi, kad vaikai suvoktų, jog  karjera yra visą gyvenimą trunkantis procesas, priklausantis nuo asmens aktyvumo, noro, darbo ir įdėtų pastangų. Ne viską lemia pinigai. Žmogaus gyvenime tikrai yra didelių galimybių rasti save ir dirbti mėgstamą darbą, reikia tik pasistengti.

Mokiniai daug pamatė ir išgirdo, pabuvo kartu, pabendravo, daug fotografavosi ir plačiai šypsojosi. Esame dėkingi konkurso „Ateities karjera – kas tai?“ sumanytojams ir organizatoriams bei Vilniaus rajono savivaldybės administracijai už konkurso idėjos palaikymą. Dėkingi už galimybę pasireikšti, rimtai pagalvoti apie darbą, ateitį ir sėkmingos karjeros pamatus.

                                  Valčiūnų vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja
Stanislava Jautakienė

8 punktas