KONKURSO „ATEITIES KARJERA – KAS TAI?“ FINALAS

2014 metų kovo 19-ą dieną Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Didžiojoje salėje (Rinktinės g. 50, Vilnius) vyko Vilniaus rajono mokyklų vyresnių klasių kūrybinės raiškos konkurso ,,Ateities karjera – kas tai?“ finalas.

Konkursą organizavo Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) įgyvendinamo projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ karjeros konsultantai ir Vilniaus rajono pedagoginė psichologinė tarnyba.

Konkurso tikslas buvo ugdyti mokinių karjeros kompetencijas ir plėsti suvokimą, kad karjera yra visą gyvenimą trunkantis procesas, priklausantis nuo asmens aktyvumo, darbo ir įdėtų pastangų.

Siekiant konkurso „Ateities karjera – Kas tai?“ tikslų komandos ruošė trumpus filmukus arba pasirodymus, kur galėjo pasirinkti potemes: Ateities profesija; Ateities technologijos; Ateities šeima; Ateities mokykla; Ateities namai; Ateities laisvalaikis.

Organizatoriai Karjeros konsultantai Rimantas Stasevičius, Sergejus Pavlovas ir Pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič tikėjosi, kad konkursas paskatins moksleivius plačiau domėtis būsima karjera, didins mokinių kūrybiškumą, prezentacijos įgūdžius ir mokinių bendradarbiavimo gebėjimus. Žiūrint į labai įdomius, kūrybiškus mokinių darbus, galima teigti, kad jie pranoko tiek konkurso tikslus, tiek organizatorių lūkesčius, nes Vilniaus rajono jaunimo kūriniai ne tik aukštais balais įvertinti pagal iš anksto numatytus kriterijus, bet ir veikė komandiškai ir efektyviai: pasitelkė ir pademonstravo puikius bendradarbiavimo įgūdžius, pristatymo ir prisistatymo gebėjimus, racionaliai panaudojo laiką ir susitvarkė su visais konkurso iššūkiais.

Komandų filmukus ir pasirodymus vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš Vilniaus rajono savivaldybės administracijos, menininkų ir verslo atstovų. Komisija vertino, ar filmas/pasirodymas atitiko laiko reikalavimus, ar pagal turinį yra kūrybiškas ir originalus, skleidžiantis naujas idėjas, pristatytas meniškai, žiūrovui patrauklus, ar buvo įgyvendintas išnaudojant komandinį darbą. Pagal nustatytus kriterijus komisija išrinko 3 geriausius  darbus.

Vilniaus rajono konkurso ,,Ateities karjera – Kas tai?“ pirmąją vietą užėmė Vilniaus rajono Valčiūnų vidurinės mokyklos komanda ,,Vėjas galvoje“, antrąją vieta – Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros“ gimnazijos komanda ,,Veik!“ ir trečiąją vietą – Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos komanda ,,Laiko mašina“.

Apdovanojimus komandoms, užėmusioms prizines vietas, įteikė Vilniaus rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš ir palinkėjo sėkmingos karjeros.

Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti ekskursijomis į įmones McDonald, LRT kinostudija, CARGLAS, taip pat organizatorių ir rėmėjų saldžiomis dovanomis bei mokymų kuponais. Padėkos raštais apdovanotos visos konkurse dalyvavusios komandos.

Norime padėkoti visiems konkurso dalyviams už aktyvumą ir kūrybiškumą, Vilniaus rajono savivaldybės administracijai – už idėjos palaikymą ir pagalbą organizuojant konkursą, komisijos pirmininkui Valdemarui Chorostin, komisijų nariams: Valenty Vojnilo, Valentinai Kvaracijienei, Linai Japertaitėi ir Evelinai Galkutėi už atsakingą darbą vertinant mokinių pasirodymus ir filmukus apie karjerą.

Tai buvo pirmas tokio tipo konkursas apie karjerą Vilniaus rajone. Jaunimas grįžtamojo ryšio anketose išsakė ir kritikos/pastabų apie organizavimą, bet labai džiugina mokinių atsakymuose pabrėžiami teigiami dalykai, t.y.: kad toks konkursas ir labai geranoriškas, pozityvus organizatorių palaikymas motyvuoja pradėti rimtai galvoti apie darbą, ateitį ir jau dabar kurti sėkmingos karjeros pamatus.

Suku įvertini labai didelį teigiamų emocijų krūvį, kurį gavo konkurso organizatoriai iš mokinių entuziazmo ir noro kurti savo karjerą. Tai tikrai įkvepia, net įpareigoja organizuoti karjeros konkursą kiekvienais metais.

Tikime, kad kartu su Vilniaus rajono jaunimu galime padaryti daugiau.

13 punktas