Karjeros ir verslumo ugdymo konferencija jaunimui ,,Nuo nulio iki milijardo“

2023 m. gruodžio 12 dieną Vilniaus rajono pedagoginė psichologinė tarnyba organizavo karjeros ir verslumo ugdymo konferenciją jaunimui ,,Nuo nulio iki milijardo“. Renginys skirtas motyvuoti jaunimą keisti savo gyvenimą, semtis patirties iš geriausių pasaulio verslo lyderių ir siekti sėkmingos karjeros. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 200 vyresnių klasių mokinių. Didžiausią jų dalį sudarė jaunuoliai iš Vilniaus rajono mokyklų, taip pat dalyvavo Vilniaus miesto ir Šalčininkų rajono mokiniai.

            Sveikindamas konferencijos dalyvius Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič sakė ,,Svarbu, kad jaunoji karta būtų pasiruošusi pokyčiams ir nebijotų kurti. Svarbu, kad kūryba būtų grindžiama ne vien finansinėmis paskatomis, bet ir noru realizuoti savo pomėgius bei gebėjimus, kurie atneštų naudą visuomenei“.

            Konferencijos pranešėjai dosniai dalijosi savo vertingomis žiniomis, pasakodami apie atkaklumą, inovacijas ir užsidegimą. Renginys, kuriame jaunimas galėjo tyrinėti verslumo sritis ir numatyti savo karjeros kelią, dalyviams tapo įkvepiančia kelione.

            Konferencijoje pranešimą pristatė Andrzej Załucki, ilgametis turtingiausio Lenkijos verslininko, milijardieriaus Michało Sołowowo bendradarbis, pasaulinio bestselerio – knygos ,,The bilion dollar secret“, 20 milijardierių turto ir sėkmės principų“ lenkiškos versijos leidėjas. Jis moksleiviams atskleidė svarbiausius principus ir kasdienius įpročius, kurie padeda siekti sėkmingos karjeros.

            Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento Neformalaus švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Kartanaitė savo pranešimo metu aptarė karjeros kūrimo galimybes mokykloje.

            Lietuvos Junior Achievement direktorė Andželika Rusteikienė uždegančiu pranešimu moksleiviams plačiau papasakojo apie įgūdžius, kurių reikės ateities darbuose.

            Koučingo specialistas, karjeros konsultantas Kęstutis Mikolajūnas pristatė pranešimą tema ,,Verslas/amatas – nuo ko pradėti?“

            Verslo konsultantas ir karjeros specialistas Valdemar Chorostin papasakojo apie didžiausius sėkmingos karjeros kliūtis.

            Konferenciją moderavo Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič.

Konferencija buvo skirta įskiepyti jaunimui pasitikėjimą savimi, kad galėtų kurti savo kelią, ugdyti verslumo mąstyseną, o iššūkius priimti kaip galimybes.

Po šio renginio, dalyviai išvyko ne tik su naujomis žiniomis, bet ir keldami naujus tikslus. Jie išsinešė verslumo pradmenis ir išmoko sėkmingai planuoti profesinę karjerą. Tikimės, kad konferencija tapo permainų katalizatoriumi ir suteikė jaunimui svarbiausių įrankių savo likimui kurti. Tai buvo švyturys vedantis į ateitį, kurioje aistra sutampa su tikslu, o ambicijos peržengia ribas.

            Apibendrinant jaunimo verslumo ir karjeros planavimo konferenciją Roman Juchnevič pasižadėjo po metų organizuoti dar didesnį renginį bei išleisti bestselerio ,,The bilion dollar secret“, lietuvišką versiją.

            Konferencijos finansavimas gautas laimėjus projektą ,,Sėkminga karjera – efektyvi narkotikų vartojimo prevencija“ Vilniaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių įgyvendinimo rėmimo projektų atrankos konkurse. Projekto tikslas – vykdyti mokinių narkotikų vartojimo prevenciją ugdant profesinio orientavimo ir karjeros planavimo kompetencijas.