Misija – padėti mokiniams rasti savo karjeros kelią

Vilniaus rajono Psichologinė Pedagoginė Tarnyba rugsėjo viduryje sukvietė rajono karjeros specialistus į nuotolinį susitikimą aptarti veiksmų planą 2023-2024 mokslo metams.

Karjeros specialistų darbo tikslas  – padėti mokiniams rasti savo karjeros kelią ir būti laimingais žmonėmis, prisidedančiais prie visuomenės gerovės, todėl karjeros specialistų profesionalus darbas yra labai svarbus – akcentavo susitikimo organizatoriai. Šis renginys buvo organizuotas siekiant sukurti nuolatinį bendradarbiavimą tarp rajono mokyklų karjeros specialistų. Specialistai iš skirtingų mokyklų  susirinko, siekdami pasidalinti užklausomis ir iššūkiais įgyvendinant strateginius tikslus. Artimiausiu metu planuojama organizuoti mokymus, kurių metu bus aptarti iškelti klausimai, bus galimybė pasidalinti gerąja praktika, patirtimi ir naujomis idėjomis.

Susitikimo metu buvo pabrėžta, kad svarbiausia yra padėti mokiniams atrasti savo aistrą ir suteikti jiems reikiamus įrankius ir informaciją, kad jie galėtų priimti gerai pagrįstus karjeros sprendimus. Specialistai paminėjo, kad mokiniams labai patinka vizitai verslo įmonėse, susitikimai su verslo bendruomenėmis, universitetais ir kitomis profesinio orientavimo organizacijomis, kurios gali teikti mokiniams vertingą informaciją apie įvairias profesijas, praktikos programas ir studijų galimybes. Vizitai, pokalbiai ir diskusijos padėtų mokiniams geriau suprasti realaus darbo aplinką ir pasirinkti tinkamą profesinį kelią. Susitikimo metu buvo pabrėžta, kad karjeros specialistų vaidmuo yra labai svarbus mokiniams ir jų ateities sėkmei. Jie turi ne tik teikti informaciją ir konsultacijas, bet ir skatinti mokinius išplėsti savo suvokimą apie įvairias karjeros galimybes, skatinti jų vystymąsi ir pasitikėjimą savimi.

Vilniaus r. PPT laimėjo konkursą “Sėkminga karjera – efektyvi narkotikų vartojimo prevencija”. Projekto esmė dar kartą priminti jauniems žmonėms, kad vartojant narkotikus neįmanoma padaryti sėkmingos karjeros ir būti laimingu žmogumi. Lapkričio mėnesį planuojama organizuoti konferencija “Nuo nulio iki milijardo” į kurią bus kviečiami mokiniai. Konferencijos metu žymus verslininkai ir visuomenes veikėjai pasakos kaip pasiekti savo tikslą, kaip sukurti sėkmingus verslus, vertus šiai dienai milijardus eurų.

Karjeros specialistų susitikimas baigėsi susitarimu glaudžiai bendradarbiauti siekiant kilnios misijos – padėti mokiniams rasti savo karjeros kelią.